M.E.B. Eğlenceli Uygulamalar

IOS Android

Tabii

Tabii’yle kendinle yarış, daha çok öğren!Tabii; 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin derslerini istedikleri an istedikleri yerde tekrar edebilmeleri için hazırlanmış günlük testlerden oluşan eğlenceli bir uygulamadır. Tabii ile derslerini tekrar ederken kendinle yarışır, daha çok öğrenirsin!Tabii’de kâğıda, kaleme ihtiyacın olmaz. Soruları ekrandan okuyup, 60 saniye içinde doğru cevabı verip, puan alarak diğer soruya geçebilirsin.

IOS Android WEB

Bil Bakalım

BİL BAKALIM ilkokul çağındaki çocukların günlük yaşamda sık karşılaşacakları kavram ve kelimelerden oluşmaktadır. Ana kavram alanıyla eşleştirilen alt kavramdan oluşan bir çok sözcükle tasarlanan bu oyunla, çocuklarımızın Türkçe öğrenimi ana hedefimiz olurken aynı zamanda eğlenmeleri de pedagojik bağlamda göz önünde bulundurulmuştur.Etkileşimli olarak hazırlanan “görsel-işitsel-kavramsal” nitelikle bu uygulamanın çoklu zekâya yönelik bir kazanım hedefi de bulunmaktadır.

IOS Android WEB

My English Path

My English Path uygulaması, İngilizce öğrenimi desteklemek amacıyla okuma ve dinleme becerilerini geliştirmek üzere gerçekleştirilmektedir. 5 farklı soru modelinden türemiş 15 farklı tipte soru içeren uygulamada; 5.sınıf kazanımlarına ait sorular bulunmaktadır.

IOS Android WEB

Oku Yaz

Uygulamamızda kullanıcının, harflerin yazılış yöntemini , farklı şekilde yazımlarını görebileceği ve harfin içinde geçtiği görseli sesli olarak da dinleyebileceği ve en önemlisi harfleri en doğru şekilde yazmalarını kolaylaştıracak bir arayüzle çizgi kontrolü yapılarak kullanıcının yazma pratiği yapması planlanmıştır.

IOS Android WEB

Mobil Kod

5. ve 6. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım dersi kazanımlarına uygun hazırlanmış blok tabanlı kodlama oyunu.

IOS Android WEB

Bil Bakalım 2

BİL BAKALIM 2: İlkokul çağındaki çocukların günlük yaşamda sık karşılaşacakları kavram ve kelimelerden oluşmaktadır. Seçilen kavram ve alt kavramlar ilkokul (1-4) müfredatı kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ana kavram ve alt kavram sözcüklerinin eşleştirilmesiyle tasarlanan bu oyunda, çocuklarımızın Türkçe, İngilizce ve Fransızca öğrenmeleri hedeflenmiştir. Ayrıca pedagojik unsurları göz önünde bulundurarak onların eğlenmelerini sağlayacak bir oyun tasarımı hazırlanmıştır. Etkileşimli olarak hazırlanan “görsel-işitsel-kavramsal” nitelikleri taşıyan bu uygulamanın çoklu zekâya yönelik kazanım hedefi de ayrıca bulunmaktadır.

IOS Android WEB

Kim Bilir

“KİM BİLİR” Bilgi Kültür Yarışması, 12. sınıf öğrencilerine yönelik olup bir çeşit üniversite hazırlık etkinliğidir. Öğrencilerimizin yarışarak ve eğlenerek öğrenmelerinin hedeflendiği bu uygulamayla öğrencilerimiz, dört yıllık lise öğrenimi boyunca edindiği bilgi ve kazanımlar açısından kendilerini test edebilecekleri gibi sınıf ve yaş seviyelerindeki diğer yarışmacılara ilişkin dönütler de alabileceklerdir. İlk aşamada yaklaşık 250 sorunun yer aldığı uygulamanın ilerleyen zamanlarda soru sayısı artırılabileceği gibi sözel alandaki diğer branş derslerini de kapsaması planlanmaktadır.

IOS Android

Yapboz

Özgün tasarımı ile güzel vakit geçireceğiniz, 16 farklı fotoğraf ve 8 ayrı kategoriyle oluşturulmuş bu yapboz oyunu..

Android

Müzik Defteri

Müzik defteri uygulaması müzik eğitiminde bir araç olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Nota yazın, dinleyin, çaldıklarınızı kaydedin. Severek kullanacağınız müzik defterinde şarkılar, türküler ve eğitim müzikleri sizleri bekliyor. Çal-kaydet, yaz-kaydet özellikleriyle kendi müzik arşivinizi oluşturabilirsiniz. Müzik defteri her zaman her yerde… Notalar artık cebinizde.

Android

Renk Bağı

Renk Bağı oyunu renk çiftlerini birbirine belli bir kurala göre eşleştirme üzerine kurgulanmış zeka oyunudur.

Android

Bonibo

Bonibo dört işlem oyunu, tek başına oynanabildiği gibi 2, 3 veya 4 kişilik gruplarla da oynanabilen ve kişilerin dört işlem yapabilme becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir oyundur.

Android

Boyama

EBA Boyama, 4 farklı kategori (Mandala,Çiçekler,Hayvanlar ve Çocuklar İçin) çeşitli renk paletine sahip uygulamayla birbirinden güzel boyamalar yapabileceksiniz… İstediğinizde kaydedip tekrar devam edebilme özelliğine sahip… Tamamladığınız boyamaları galeriye de kaydedebilirsiniz… İyi Boyamalar

Android

Topla Gel

Topla Gel uygulaması, toplama işlemi kullanılarak oynanan bir zeka oyunudur.Oyun içerisinde istenilecek olan sayıya, yan yana bulunan parçaları patlatarak ulaşın.

Android

Siber Güvenlik Oyunu

Siber güvenilirliği ölçen platform oyunu. Bu uygulama TR01-KA200-013354 nolu siber zorbalıkla mücadele konusunu ele alan “BECYBERSAFE-Beat Cyberbullying; Embrace Safer Cyberspace” isimli AB projesine aittir.

-%20
Kargo Dahil!
 239,90
-%40
Kargo Dahil!
 179,90
-%43
Kargo Dahil!
 169,90
-%43
Kargo Dahil!
 169,90